Yhtymähallitus


Yhtymähallitukseen kuuluu kahdeksan jäsentä, joilla kullakin on henkilökohtainen varajäsen. Hallituksen toimikausi on neljä vuotta. Yhtymähallituksen tärkeimpänä tehtävänä on ohjata, kehittää ja valvoa kuntayhtymän toimintaa sekä käyttää kuntayhtymän päätösvaltaa. Yhtymähallituksen esittelijänä toimii kuntayhtymän johtaja. Luottamushenkilöiden palkkioiden ja korvausten perusteet.

Kokousajat


Yhtymähallituksen kokousaikataulu vuonna 2021

26.1.2021
23.2.2021
30.3.2021
4.5.2021
25.5.2021
22.6.2021
31.8.2021
28.9.2021
12.10.2021
19.10.2021 (varalla)
30.11.2021
14.12.2021

Kokoukset pidetään pääsääntöisesti Vihdin kunnanvirastolla.

Yhtymähallituksen pöytäkirja tarkastetaan Karviaisen hallinnossa (Vihdin kunnanvirasto, 3. krs, Asemantie 30 A, Nummela) viimeistään kokousta seuraavana perjantaina ennen klo 15.00 tai seuraavana arkipäivänä, mikäli perjantai on pyhäpäivä. Tarkastettu pöytäkirja pidetään nähtävänä osoitteessa: www.karviainen.fi

Yhtymähallituksen jäsenet ja varajäsenet:

Karkkila:

Palenius Timo pj.
p. 050 4868 736, timo.palenius@hotmail.fi
varajäsen: Stenholm Aulis, p. 050 5910 933

Pihlaja Kristiina
p. 040 8223 958, kitipihlaja@hotmail.com
varajäsen: Ahjoniemi Satu, muinaisjuttu@gmail.com

Sintonen Risto,
p. 050 5851 704, risto.sintonen@pp.inet.fi
varajäsen: Keskinen Tuure, tuure.keskinen@gmail.com

Vihti:

Raine Jakka
p. 0500 898 267, raine.jakka@tau.fi
varajäsen: Jari Lydén p. 040 1252 707, jari.lyden@vihti.fi

Niina Jokinen
niina.jokinen@vihti.fi
varajäsen: Mia Neuvonen, miaviret88@gmail.com

Varpu-Leena Malmgren varapj.
p. 0500 745 737, varpu-leena.malmgren@vihti.fi
varajäsen: Silja Silvasti, silja.silvasti@vihti.fi

Kari Rastas
p. 045 1123 415, rade@iki.fi
varajäsen: Heikki Mikkilä, heikki.mikkila@gmail.com

Arja Uusitalo
arja.uusitalo@vihti.fi
varajäsen: Anne Räsänen, p. 040 5535 210, anne.h.rasanen@gmail.com