Yhtymähallitus


Yhtymähallitukseen kuuluu kahdeksan jäsentä, joilla kullakin on henkilökohtainen varajäsen. Hallituksen toimikausi on neljä vuotta. Yhtymähallituksen tärkeimpänä tehtävänä on ohjata, kehittää ja valvoa kuntayhtymän toimintaa sekä käyttää kuntayhtymän päätösvaltaa. Yhtymähallituksen esittelijänä toimii kuntayhtymän johtaja.

Kokousajat


Yhtymähallituksen kokousaikataulu vuonna 2021

26.1.2021
23.2.2021
30.3.2021
4.5.2021
25.5.2021
22.6.2021
31.8.2021
28.9.2021
12.10.2021
19.10.2021 (varalla)
30.11.2021
14.12.2021

Kokoukset pidetään pääsääntöisesti Vihdin kunnanvirastolla.

Yhtymähallituksen pöytäkirja tarkastetaan  viimeistään kokousta seuraavana perjantaina  tai seuraavana arkipäivänä, mikäli perjantai on pyhäpäivä. Tarkastettu pöytäkirja pidetään nähtävänä osoitteessa: www.karviainen.fi

Yhtymähallituksen jäsenet ja varajäsenet:

Karkkila:

Lehtonen Pertti
varajäsen: Henttonen Antti

Palenius Timo
p. 050 4868 736, timo.palenius@hotmail.fi
varajäsen: Stenholm Aulis, p. 050 5910 933

Sintonen Risto,
p. 050 5851 704, risto.sintonen@pp.inet.fi
varajäsen: Mika Tallgren

Vihti:

Karjalainen Tapio
tapio.karjalainen@vihti.fi
varajäsen: Saario Kimmo

Haapala Tiina
tiina.haapala@vihti.fi
varajäsen: Lehikoinen Anita

Metsäkivi Sari
sari.metsakivi@vihti.fi
varajäsen: Silvasti Silja

Talts Kaddi
kaddi.talts@vihti.fi
varajäsen: Virolainen Alina

Arja Uusitalo
arja.uusitalo@vihti.fi
varajäsen: Anne Räsänen, anne.h.rasanen@gmail.com